Třípatrový dům otevírá a zavírá fasádu podle nálady domácích

Inspirativní stavba s názvem Shutter House (Okenicové dům) stojí na břehu krásného jezera Monger, proto není divu, že si majitelé toužili užívat krásný výhled na něj z každého patra.

Místo projektu bylo z architektonického hlediska celkem velkou výzvou, protože šlo o úzký a strmý pozemek ve svahu. Na druhé straně však autorem projektu poskytlo několik zajímavých parametrů, se kterými pracovali. Dům vložili do svahu tak, aby vytvořily mezi patry interakci. Obložili ho dřevem a umožnily jeho obyvatelům ovládat poměrně velkou část fasády. Ovládat – tedy otevírat a zavírat části na rozměrných prosklení.

Přečtěte si také
Tři chlapi Terezy Salt v trojjazyčné domácnosti a třípatrové vile
Země kolem je v tomto případě tak trochu obrazovkou, kterou si majitelé dávkují podle potřeby. Stejně tak si dávkují i ​​intenzitu či barvu světla, které se v domě mění nejen díky slunci, ale i díky poloze dřevěných stínících lamel.

Třípodlažní vila s variabilní fasádou
Dům se rozprostírá na třech patrech. Zdroj: Jack Lovel + Fragments Photography

„Vždy jsme byli velkými fanoušky talentovaného týmu ze studia State Of Kin, a když se naskytla příležitost ke spolupráci, neváhali jsme ani vteřinu. Shutter House na jedné straně působí hravým dojmem, ale zároveň má smysl pro eleganci a vybírat do něj nábytek tak, aby dokonale ladil s architekturou, byla výzva, „prozradil Salvatore Fazzari, ředitel společnosti Mobilia.

Přečtěte si také
Nedaleko Tajch v Štiavnických vrších stojí typový dům s originálními úpravami (VIDEO)
„Naše studio je poměrně malé. Architektonické a interiérové ​​oddělení úzce spolupracují, což vidno i na této realizaci. Velmi jsme se těšili, že jsme mohli použít výrobky svých oblíbených současných návrhářů, jako je Patricia Urquiola, Michael Anastassiades či Inga Sempel. Právě zařízení domu se stalo stejně důležitou součástí výsledku jako samotná stavba. „Alessandra French, ředitelka studia State Of Kin.

Třípodlažní vila s variabilní fasádou
Zdroj: Jack Lovel + Fragments Photography

Dům se rozprostírá na třech patrech. V přízemí je garáž, vinný sklep a vstupní chodba. V prvním patře jsou čtyři ložnice, tři koupelny, prádelna a galerie. Na druhém patře je otevřený prostor s obývákem, kuchyní a jídelní částí. Ten je propojen s přední terasou, odtud nabízí panoramatický pohled na jezero Monger, z druhé strany navazuje na terasu s bazénem.

Get in Touch

Další články autora

Pracujete z domova? Vybavte si pracovnu i další místnosti na IBA nábytek

Za poslední dobu se stalo zcela běžné pracovat čas od času z domu. Aby nám toto místo pro práci bylo pohodlné, budeme si potřebovat vybavit...

Víte, kde nakoupit kvalitní nábytek do celého domu či bytu na jednom místě?

Není vůbec snadné najít prodejce, u něhož se můžeme plně spolehnout, že nabízené zboží je kvalitní a do detailů propracované. Často se setkáváme s prodejci,...

Co je příčinou chronického ekzému a co způsobuje

Trápí vás neustálý pocit suchých rukou, které jsou tak podrážděné, až se na nich tvoří mikrotrhlinky? V tom případě se možná potýkáte s chronickým ekzémem, který...

Reklama

Nejnovější články