10 TOP momentů z Paříže: Barvy, erotika, historie i luxus

Svět módy má za sebou přehlídky kolekcí na sezónu Jaro / Léto 2022. Po delší odmlce a přesunu do online prostoru se mnohé ze známých oděvních jmen vrátili na molo. Některé i do exteriéru. Ohlédněte se s námi na to, co nabídla mekka módy – Paříž.

Zdeno Gáfrik, Pravda 07.10.2021 06:00
10 TOP prohlídek z pařížského týdne módy
FOTOGALERIE
Modelky na přehlídce značky Saint Laurent s …
Modelky na prohlídce značky Givenchy s …

  • 7Modelky na prohlídce značky Chloé s kolekcí …
    Z několik desítek prohlídek, které se během necelého týdne trvajícího akce konaly, jsme vybrali desítku designérských jmen. Téměř všechny velmi dobře známých i slovenské konzumentky módy, natož znalcům a nadšencům. Pokud vybrat sjednocující přístup pro příští sezónu, zdá se, že i evropská designérská špička se shodla na tom, že se vrací svoboda, lehkost, frivolnost a sexappeal, často se zapojením výrazných historických inspirací – někde sahajících dozadu jen pár desetiletí (Dior), jinde dokonce pár století (Louis Vuitton).

Pařížské mola hráli výraznými barvami například v případě ateliéru Dior, který se zároveň vrátil v čase zpět ke kolekci někdejšího designéra Marca Bohana v roce 1961. A přinesl inovovaný pohled na takzvaný Slim Look. Nechyběly však ani současné prvky, sportovní šortky a bombery, grafické motivy a reliéfní výšivky, které motivy tvořily, večerní looky byly zjednodušeny a odlehčené od dekorativnosti, ta se přenášela spíše do denní módy.

zvětšit
Modelka na přehlídce Saint Laurent Jaro-Léto … Foto: SITA / AP, Thibault Camus
Modelka na přehlídce Saint Laurent Jaro-Léto 2022 v Paříži.
V případě značky Chanel se frivolnost a lehkost ještě umocnila prezentací. Modelky se jezdily na vyvýšeném molu a fotografové je museli zvěčnit opřeni o molo zespodu. Závan nostalgie 90. let neumocnila jen takto stavěná show, ale i pastelové barvy na tvídových sakách s nerovnoměrným lemem (vzadu delším, vpředu zkráceným). Hitem určitě budou plavky, kterých se na molu, podobně jako všemožných doplňků v podobě kabelek, objevilo několik. Opomenout nelze ani výrazné zapojení loga, lze v jistých momentech až přehnané. Pokud to má však lákat koupěchtivých klientelu, misi asi naplní.

Pause0% VolumeAd
Ateliér Louis Vuitton slaví 200. výročí narození zakladatele stejného jména, který kdysi vyráběl exkluzivně zavazadla pro princeznu Eugenie. V prostorách, kde se setkávaly před bezmála 140 lety, se konala také prohlídka a designér Nicholas Ghesquiére v ní míchal moderní přístupy s historizujícími prvky, například i masivními sukněmi se zvýrazněním boků jako z královského dvora. Modelky zdobily také brýle, které byly zároveň jakoby Tiara. Do večerních či párty Look styling přimíchal džíny a střihově patřila kolekce mezi to nejodvážnější a zároveň nejnápaditější vůbec.

zvětšit
Modelky během defilé přehlídky Louis Vuitton. Foto: SITA / AP, Vianney Le Caer
Modelky během defilé přehlídky Louis Vuitton.
Exteriérovou prohlídku připravila značka Chloé, pro kterou navrhuje Gabriela Hearst. Přírodní materiály, zapojení ruční práce, detaily třásní a uzlíků či korálků, úplety obkresľujúce tělo – toto bylo móda velmi komfortní, takříkajíc „žena-friendly“ a stavěla na kvalitních materiálech a nenucenosti. Nesnažila se o prvoplánový ženský sexappeal, ale spíše lehkost, něžnost a pocit vlastní spokojenosti.

V rámci týdne módy se prezentovali i designérské domy jako Givenchy, Saint Laurent, Hermés či Valentino a Lanvin. Poslední jmenovaný ukázal výraznou inspiraci svůdným odstínem fialové barvy, která prostupovala téměř celou kolekci v různých materiálech, detailech či dekorativních prvcích.

Get in Touch

Další články autora

Pracujete z domova? Vybavte si pracovnu i další místnosti na IBA nábytek

Za poslední dobu se stalo zcela běžné pracovat čas od času z domu. Aby nám toto místo pro práci bylo pohodlné, budeme si potřebovat vybavit...

Víte, kde nakoupit kvalitní nábytek do celého domu či bytu na jednom místě?

Není vůbec snadné najít prodejce, u něhož se můžeme plně spolehnout, že nabízené zboží je kvalitní a do detailů propracované. Často se setkáváme s prodejci,...

Co je příčinou chronického ekzému a co způsobuje

Trápí vás neustálý pocit suchých rukou, které jsou tak podrážděné, až se na nich tvoří mikrotrhlinky? V tom případě se možná potýkáte s chronickým ekzémem, který...

Reklama

Nejnovější články