Jaké má jaspis účinky a jak je uchovat?

Jaspis má podle ezoterického názorového proudu zvláště širokou škálu léčebných účinků. Například červená varieta tak souvisí s krví a krevním oběhem. Působit má údajně i na plodnost a sexuální pud. Na druhou stranu umí i zklidnit rozbouřené city.

K tomu, aby však tento minerál mohl správně účinkovat, je potřeba jej prý podle těchto názorů také správně čistit a nabíjet.

Jaspis má výhodu v tom, že není nikterak choulostivý. Můžete jej tedy omýt vodou. Může to být voda tekoucí, lze jej ale i ponořit do misky. Některé zdroje též doporučují pro dostatečnou očistu ponechat jaspis v misce s křišťálem.

Nevadí mu ani více tepla nebo prudké světlo. Klasicky jej proto můžete po dostatečně dlouhou dobu ponechat na přímém slunci. Některé zdroje též doporučují využít měsíční energii.

Ať už energii kamenů věříte či nikoli, jaspis si jednoznačně zamilujete i proto, jak vypadá. Jaspisové šperky jsou jedinečné a hrají doslova všemi barvami duhy. A který z nich bude tím pravým právě pro vás?

Get in Touch

Další články autora

Pracujete z domova? Vybavte si pracovnu i další místnosti na IBA nábytek

Za poslední dobu se stalo zcela běžné pracovat čas od času z domu. Aby nám toto místo pro práci bylo pohodlné, budeme si potřebovat vybavit...

Víte, kde nakoupit kvalitní nábytek do celého domu či bytu na jednom místě?

Není vůbec snadné najít prodejce, u něhož se můžeme plně spolehnout, že nabízené zboží je kvalitní a do detailů propracované. Často se setkáváme s prodejci,...

Co je příčinou chronického ekzému a co způsobuje

Trápí vás neustálý pocit suchých rukou, které jsou tak podrážděné, až se na nich tvoří mikrotrhlinky? V tom případě se možná potýkáte s chronickým ekzémem, který...

Reklama

Nejnovější články