Jaké má jaspis účinky a jak je uchovat?

Jaspis má podle ezoterického názorového proudu zvláště širokou škálu léčebných účinků. Například červená varieta tak souvisí s krví a krevním oběhem. Působit má údajně i na plodnost a sexuální pud. Na druhou stranu umí i zklidnit rozbouřené city.

K tomu, aby však tento minerál mohl správně účinkovat, je potřeba jej prý podle těchto názorů také správně čistit a nabíjet.

Jaspis má výhodu v tom, že není nikterak choulostivý. Můžete jej tedy omýt vodou. Může to být voda tekoucí, lze jej ale i ponořit do misky. Některé zdroje též doporučují pro dostatečnou očistu ponechat jaspis v misce s křišťálem.

Nevadí mu ani více tepla nebo prudké světlo. Klasicky jej proto můžete po dostatečně dlouhou dobu ponechat na přímém slunci. Některé zdroje též doporučují využít měsíční energii.

Ať už energii kamenů věříte či nikoli, jaspis si jednoznačně zamilujete i proto, jak vypadá. Jaspisové šperky jsou jedinečné a hrají doslova všemi barvami duhy. A který z nich bude tím pravým právě pro vás?

Get in Touch

Další články autora

Jaké má jaspis účinky a jak je uchovat?

Jaspis má podle ezoterického názorového proudu zvláště širokou škálu léčebných účinků. Například červená varieta tak souvisí s krví a krevním oběhem. Působit má údajně...

Transplantace letos zachránily 98 životů. Které orgány se transplantují nejvíce?

Až 181 lidských životů se podařilo zachránit v minulém roce na Slovensku díky dárcovství a transplantaci orgánů, a to i přes náročné pandemické situaci,...

Od zánětu dásní až k mozkové příhodě

Bolest zubů nás ví pořádně potrápit, o prořezávání osmiček ani nemluvě. V dnešní době se o propojení mezi ústní dutinou a zbytkem těla intenzivně...

Reklama

Nejnovější články