Smyčka na krku? Givenchy čelí tvrdé kritice, pro náhrdelník z nové kolekce

Francouzský módní dům Givenchy a jeho kreativní ředitel Matthew Williams čelí kritice kvůli náhrdelníku, který připomíná smyčku lana při oběšení. Kontroverzní šperk představili během nedělní prohlídky na pařížském týdnu módy. Informoval o tom deník The Guardian.

ČTK 07.10.2021 11:00 636769646 Foto: Jonas Gustavsson / ddp USA / Profimedia
Modelka na přehlídce značky Givenchy s kolekcí Jaro / Léto 2022 předvádí náhrdelník, který vyvolal nevoli.
Představení kolekce jarní a letní módy pro rok 2022 zahrnovalo doplněk, který vypadá jako přetržena smyčka na provaze. Mnoho uživatelů sociálních sítí na šperk reagovalo negativně a poznamenalo, že silně připomíná mikinu luxusní značky Burberry z roku 2019, která měla v kapuci namísto stahovací šňůrky smyčku. Za „necitlivý“ oděv se tehdy omluvil kreativní ředitel Burberry Riccardo Tisci i tehdejší ředitel módního domu Marco Gobetti.

„Sebevražda není móda. Jak by to někdo mohl přehlédnout a myslet si, že bude v pořádku to udělat zejména v kolekci věnované mladým dívkám a mladým obecně, „napsala tehdy na svůj instagram modelka Liz Kennedy, která mikinu na přehlídce předvedla. „Nemluvě o rostoucí míře sebevražd po celém světě. Nezapomínejme ani na děsivou historii lynčování, „dodala Kennedy.

„Nejsem si jistá, co k tomu říct vzhledem k únavné a obnošené touze šokovat nebo absolutní bezmyšlenkovitosti,“ řekla k dodatku značky Givenchy Angela McRobbie, která vyučuje na Londýnské univerzitě a zaměřuje se na mediální, komunikační a kulturní oblasti. „Otázky, které jsou pro mě relevantní, ale nikdy na ně nedostanu odpověď, jsou: Kdo o tom rozhoduje? Kdo se podepíše pod zjevně urážlivý předmět, jako je tento? Když přijde reakce, dostane výpověď? „Uvedla McRobbie.

Pause0% VolumeAd
„Pro ty, kteří mají k sebevraždě osobní vztah, ať už jde o jejich vlastní zážitky nebo o ztrátu milovaného člověka, mohou být takové záběry spouštěčem a značky mají zodpovědnost zajistit, aby nepoškodily své publikum,“ řekla deníku Lisa Roxb z charitativní organizace Papyrus, která se zabývá prevencí sebevražd. Módní dům Givenchy však po celé kauze uvedl, že nebude oficiálně reagovat.

Get in Touch

Další články autora

Víte, kde nakoupit kvalitní nábytek do celého domu či bytu na jednom místě?

Není vůbec snadné najít prodejce, u něhož se můžeme plně spolehnout, že nabízené zboží je kvalitní a do detailů propracované. Často se setkáváme s prodejci,...

Co je příčinou chronického ekzému a co způsobuje

Trápí vás neustálý pocit suchých rukou, které jsou tak podrážděné, až se na nich tvoří mikrotrhlinky? V tom případě se možná potýkáte s chronickým ekzémem, který...

Už jste ochutnali nejlepší produkty španělské gastronomie? Najdete je na eDelikatesy.cz

Ti, kteří pravidelně nebo alespoň tu a tam hledají kvalitní španělské potraviny na našem trhu, možná znají e-shop eDelikatesy.cz. Pražané i mnozí hosté hlavního...

Reklama

Nejnovější články