Smyčka na krku? Givenchy čelí tvrdé kritice, pro náhrdelník z nové kolekce

Francouzský módní dům Givenchy a jeho kreativní ředitel Matthew Williams čelí kritice kvůli náhrdelníku, který připomíná smyčku lana při oběšení. Kontroverzní šperk představili během nedělní prohlídky na pařížském týdnu módy. Informoval o tom deník The Guardian.

ČTK 07.10.2021 11:00 636769646 Foto: Jonas Gustavsson / ddp USA / Profimedia
Modelka na přehlídce značky Givenchy s kolekcí Jaro / Léto 2022 předvádí náhrdelník, který vyvolal nevoli.
Představení kolekce jarní a letní módy pro rok 2022 zahrnovalo doplněk, který vypadá jako přetržena smyčka na provaze. Mnoho uživatelů sociálních sítí na šperk reagovalo negativně a poznamenalo, že silně připomíná mikinu luxusní značky Burberry z roku 2019, která měla v kapuci namísto stahovací šňůrky smyčku. Za „necitlivý“ oděv se tehdy omluvil kreativní ředitel Burberry Riccardo Tisci i tehdejší ředitel módního domu Marco Gobetti.

„Sebevražda není móda. Jak by to někdo mohl přehlédnout a myslet si, že bude v pořádku to udělat zejména v kolekci věnované mladým dívkám a mladým obecně, „napsala tehdy na svůj instagram modelka Liz Kennedy, která mikinu na přehlídce předvedla. „Nemluvě o rostoucí míře sebevražd po celém světě. Nezapomínejme ani na děsivou historii lynčování, „dodala Kennedy.

„Nejsem si jistá, co k tomu říct vzhledem k únavné a obnošené touze šokovat nebo absolutní bezmyšlenkovitosti,“ řekla k dodatku značky Givenchy Angela McRobbie, která vyučuje na Londýnské univerzitě a zaměřuje se na mediální, komunikační a kulturní oblasti. „Otázky, které jsou pro mě relevantní, ale nikdy na ně nedostanu odpověď, jsou: Kdo o tom rozhoduje? Kdo se podepíše pod zjevně urážlivý předmět, jako je tento? Když přijde reakce, dostane výpověď? „Uvedla McRobbie.

Pause0% VolumeAd
„Pro ty, kteří mají k sebevraždě osobní vztah, ať už jde o jejich vlastní zážitky nebo o ztrátu milovaného člověka, mohou být takové záběry spouštěčem a značky mají zodpovědnost zajistit, aby nepoškodily své publikum,“ řekla deníku Lisa Roxb z charitativní organizace Papyrus, která se zabývá prevencí sebevražd. Módní dům Givenchy však po celé kauze uvedl, že nebude oficiálně reagovat.

Get in Touch

Další články autora

Pracujete z domova? Vybavte si pracovnu i další místnosti na IBA nábytek

Za poslední dobu se stalo zcela běžné pracovat čas od času z domu. Aby nám toto místo pro práci bylo pohodlné, budeme si potřebovat vybavit...

Víte, kde nakoupit kvalitní nábytek do celého domu či bytu na jednom místě?

Není vůbec snadné najít prodejce, u něhož se můžeme plně spolehnout, že nabízené zboží je kvalitní a do detailů propracované. Často se setkáváme s prodejci,...

Co je příčinou chronického ekzému a co způsobuje

Trápí vás neustálý pocit suchých rukou, které jsou tak podrážděné, až se na nich tvoří mikrotrhlinky? V tom případě se možná potýkáte s chronickým ekzémem, který...

Reklama

Nejnovější články