Úsporný a originální atriový bungalov pro rodinu s malými dětmi

Architektonické pojetí rodinného domu nedaleko Prahy sympaticky vybočuje z módy oblíbených jednoduchých bungalovů a ukazuje originální, přitom plně funkční cestu soukromého bydlení.

atypické výzvy

Rodinný dům se zastavěnou plochou 120 m2 a s pozemkem 745 m2 je výjimečný svým řešením, které tvoří dva bloky se šikmou střechou spojené částí s plochým stropem. Návrh vychází z představy majitele, který si přál atriový dům. Architekt zohlednil jeho požadavky a spojil je s možnostmi pozemku. Vytvořil rodinné bydlení, které v exteriéru poskytuje [a] prostor na soukromí.

Přečtěte si také
Pasivní dům pro čtyřčlennou rodinu: Moderní bydlení s tradiční formou
Materiálové řešení atypické stavby kladlo poměrně vysoké nároky na tepelněizolační vlastnosti i opracovatelnost. Tím vyhověl sortiment společnosti Xella. „Nejprve mě oslovilo místo na výstavbu s výhledem na České středohoří, zároveň je odsud velmi dobře dostupná Praha. Představoval jsem si menší dům s atriem a volnou dispozicí.

Rodinný dům s dvojitou šikmou střechou
Rodinný dům je výjimečný svým řešením, které tvoří dva bloky se šikmou střechou spojené částí s plochým stropem. Zdroj: Xella Slovensko, spol. s r.o.

Reálnou podobu tomu vtiskl architekt Radek Toman. Kromě návrhu jsem mu svěřil i samotnou realizaci domu, „uvádí ke vzniku projektu majitel domu Martin.

Jednou z mých požadavků bylo, aby stavba byla úsporná a kvalitní. Konkrétní řešení jsem už nechal na architekta, který se postaral o celý průběh stavby.

Martin, majitel

Úspora a příjemné klima

Poměrně vysoké nároky na stavební materiál kladla požadavek dosáhnout co nejlepší tepelněizolační vlastnosti členité stavby. Jako optimální řešení architekt navrhl systémové zateplení od stejného výrobce, tedy minerální tepelněizolační desky Multipor.

Rodinný prostor v rodinném domě
Dřevo v podobě středové konstrukce interiér opticky prohřívá a podtrhuje příjemnou rodinnou atmosféru, která v tomto domě panuje i díky neustálému žvatlat dětí. Zdroj: Xella Slovensko, spol. s r.o.

Díky jejich použití dosáhne stavba mimořádně úsporné hodnoty oproti jiným zateplovacím systémem, navíc vyniká delší životností a pomáhá vytvářet příjemné vnitřní klima budovy.

Přečtěte si také
Energeticky úsporný dům v Trnavě, který může dýchat
Porézní materiál alkalického složení zamezuje růstu plísní a reguluje vlhkost v budově. „Na tomto řešení jsem ocenil, že jsme nemíchali různých dodavatelů, ale vybrali jsme materiál od jednoho výrobce. Myslím, že v tomto se investice do kvality domu vyplatila, „uvádí majitel Martin.

Get in Touch

Další články autora

Pracujete z domova? Vybavte si pracovnu i další místnosti na IBA nábytek

Za poslední dobu se stalo zcela běžné pracovat čas od času z domu. Aby nám toto místo pro práci bylo pohodlné, budeme si potřebovat vybavit...

Víte, kde nakoupit kvalitní nábytek do celého domu či bytu na jednom místě?

Není vůbec snadné najít prodejce, u něhož se můžeme plně spolehnout, že nabízené zboží je kvalitní a do detailů propracované. Často se setkáváme s prodejci,...

Co je příčinou chronického ekzému a co způsobuje

Trápí vás neustálý pocit suchých rukou, které jsou tak podrážděné, až se na nich tvoří mikrotrhlinky? V tom případě se možná potýkáte s chronickým ekzémem, který...

Reklama

Nejnovější články