Tipy na jarní rybolov

Jaro se k nám blíží mílovými kroky a pokud vás již svrbí prsty a nemůžete se dočkat až budete tahat první rybu z vody, zkraťte si čekání na úlovek čtením našich rybářských tipů.

Rybaření na jaře má svá specifika, počasí se mění několikrát za den, ryby mají na jaře jiné návyky než v létě a vám bude mnohdy u vody velká zima. Dříve než na jaře poprvé použijete rybářský prut, zkontrolujte si rybářské vybavení a oblečení k vodě, ať vás nic nepřekvapí. Pokud jste bordelář, je nejvyšší čas si zkontrolovat rybářskou tašku, určitě jste ji na podzim neuklízel. Vyperte ji a udělejte si pořádek v krabičkách na ryby.

Máte dostatek návnad, nových háčků, máte namotáno dostatek vlasce? Nezapomněl jste naposledy u vody podběrák. A už máte zařízenou povolenku na ryby? Ta bude hned po pečlivém úklidu věcí na ryb to hlavní, co musíte zařídit, než se vydáte k rybníku.

Ve svém okolí jistě znáte každou říčku a rybník. Na jaře si vyberte místo k rybaření s nejteplejší vodou. Zvýšíte tím šance na úlovek. Když budete k vodě příliš spěchat, nemusí to znamenat, že tím dříve chytíte letos rybu. Na jaře většinou ryby příliš neberou v dopoledních hodinách, raději jděte k vodě až odpoledne.

Dobrým znamením je hladina pokrytá slunečními paprsky. Lovte tam, kde se mění proudy, či v průzračné vodě. Nepoužívejte příliš velké návnady, ryby na jaře nejsou moc agresivní, tahejte úlovek z vody pomalu, sázkou na jistotu jsou živé návnady, či nějaké vysoce kontrastní. Nebojte se na místo, kde chytáte naházet atraktanty pro ryby, které se rozpustí a látky v nich obsažené přilákají ryby.

Nezoufejte, pokud se z první letošní výpravy vrátíte domů s prázdnou. Když už nic jiného, zjistíte, zda vám něco ve výbavě na ryby nechybí, uděláte něco pro zdraví a odpočinete si. Určitě vám to vyjde příště.

Get in Touch

Další články autora

Víte, kde nakoupit kvalitní nábytek do celého domu či bytu na jednom místě?

Není vůbec snadné najít prodejce, u něhož se můžeme plně spolehnout, že nabízené zboží je kvalitní a do detailů propracované. Často se setkáváme s prodejci,...

Co je příčinou chronického ekzému a co způsobuje

Trápí vás neustálý pocit suchých rukou, které jsou tak podrážděné, až se na nich tvoří mikrotrhlinky? V tom případě se možná potýkáte s chronickým ekzémem, který...

Už jste ochutnali nejlepší produkty španělské gastronomie? Najdete je na eDelikatesy.cz

Ti, kteří pravidelně nebo alespoň tu a tam hledají kvalitní španělské potraviny na našem trhu, možná znají e-shop eDelikatesy.cz. Pražané i mnozí hosté hlavního...

Reklama

Nejnovější články