9 nápadů a triků, jak si zařídit bydlení v pronájmu navzdory přísným pravidlům

Pronájem má často přísná pravidla, to však neznamená, že si ho nemůžete zařídit po svém. Inspirujte se našimi nápady a triky.

  1. Flexibilní nábytek

Bez ohledu na to, zda jste nájemníkům velkého nebo malého bytu, v obou případech je faktem, že v něm nic nezůstane natrvalo. A tak si musíte vystačit s hotovým nábytkem, přičemž najít ten pravý může být někdy časově náročné. Při výběru kromě rozměrů myslete na tři důležité věci:

  1. nekupujte masivní nábytek – čím lehčí, tím lépe; 2. vyberte takový, který poslouží minimálně na dva účely – například rozkládací gauč; 3. volte neutrální barvy – díky tomu jej využijete iv jiném bytě.

Pokoj s přírodními dekoracemi a materiály
Zdroj: Möbelix

  1. Z pohovky postel

V malých nájemních bytech jsou rozkládací pohovky běžné a slouží rovněž na sezení i spaní. Pravdou však je, že spát na rozkládacím gauči několik let není úplně ideální a při nekvalitních modelů si můžete dokonce ublížit. No nezoufejte.

Přečtěte si také
Zútulnit, zvětšit a rozdělit: Jak na rychlé proměny interiéru, které zvládnete i za víkend
Výrobci myslí i na takové případy. V nabídce jsou pohovky, které mají kvalitní matrace a poslouží stejně dobře jako ty klasické. Navíc disponují i ​​úložným prostorem. Modulovateľnú pohovku / postel RÅVAROR za 318,80 € prodává IKEA.

Rozkládací pohovka v pokoji s designovým svítidlem
Zdroj: IKEA

NÁŠ TIP

Obývací pokoj přes den, ložnice v noci. Ale kam s peřinami? Pokud je postel bez úložného prostoru, využijte prostor pod pohovkou.

  1. Přenosný šatník

V bytě, kde chybí vestavěná nebo šatní skříň, nemáte mnoho možností. Buď si koupíte velkou skříň, nebo sáhnete po praktičtější i modernějším otevřeném šatníku. Na výběr máte samostatně stojící věšáky, věšáky visící ze stropu nebo obyčejné tyče, které upevníte ke stěně. Závěsné systémy se samostatnou konstrukcí často disponují i ​​praktickými poličkami na boty nebo doplňky. Jsou ideální i na oddělení prostoru. Věšák z borovicového dřeva a se zrcadlem za 279 € prodává bonami.sk.

Přenosný šatník s věcmi
Zdroj: Karup design

  1. Za zády

V obývacích pokojích se klade důraz na umístění nábytku v prostoru, ne při stěnách, jak to bylo kdysi. Obzvláště pohovka umístěna ve středu místnosti bude pěkným centrálním bodem. Ale všimli jste si její záda? Je to perfektní místo na úzkou lavici či konzolový stolek, kam uložíte množství knih, květin nebo jiných předmětů. V malých bytech je vždy problém s úložným prostorem, a tak se dobře poohlédněte, možná takových nevyužitých prostorů najdete mnohem více.

Bílá obývák s úložným prostorem za pohovkou
Zdroj: Girl meets gold

  1. Na vysoké noze

Asi každému by se v kuchyni sešlo více úložných prostorů. Jednou z možností je namísto jídelního stolu zvolit kuchyňský ostrůvek se skříňkou. Zabijete tři mouchy jednou ranou. Vizuálně oddělíte kuchyň od zbytku místnosti, získáte jídelní stůl s barem a také velký úložný prostor na hrnce, pánve, misky a ostatní kuchyňské příslušenství.

Malá kuchyň s barovým pultem a židlemi
Zdroj: Home Pedi

NÁŠ TIP

Aby kuchyň nepůsobila jen jako skladiště kuchyňských pomůcek a náčiní, vneste do ní živé rostliny. Vybírejte spíše menší a nenáročné na péči.

  1. Ani centimetr nazmar

Kuchyňská linka bývá součástí téměř každého bytu v pronájmu. S její výběrem si tedy těžkou hlavu dělat nemusíte. Problémem spíše bývá – zas a znova – nedostatek úložného prostoru nebo nepraktické uspořádání, se kterým si musíte poradit.

Get in Touch

Další články autora

Pracujete z domova? Vybavte si pracovnu i další místnosti na IBA nábytek

Za poslední dobu se stalo zcela běžné pracovat čas od času z domu. Aby nám toto místo pro práci bylo pohodlné, budeme si potřebovat vybavit...

Víte, kde nakoupit kvalitní nábytek do celého domu či bytu na jednom místě?

Není vůbec snadné najít prodejce, u něhož se můžeme plně spolehnout, že nabízené zboží je kvalitní a do detailů propracované. Často se setkáváme s prodejci,...

Co je příčinou chronického ekzému a co způsobuje

Trápí vás neustálý pocit suchých rukou, které jsou tak podrážděné, až se na nich tvoří mikrotrhlinky? V tom případě se možná potýkáte s chronickým ekzémem, který...

Reklama

Nejnovější články